Ana Sayfa
Kullanıcı Girişi / Login

Kullanıcı Adı / Username


Şifre / Password
Şifrenizi öğrenmek veya değiştirmek için bize yazınız.
Please contact us to get your password or change it.

Değerli Yöneticiler,

Ücret Araştırmalarımızın 45. Yıllık Raporunu sizlerle paylaşmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Hiç aksatmadan 1973 yılından beri çıkarmakta olduğumuz "Türkiye'de Ücretler" Raporunu bu yıl da kullanımınıza sunuyoruz. 2016 yılında oluşan genel ekonomik hareketler sonucu, 2017 yılı ücretlerinde olumsuz değişmeler olmuştu. O günden bu yana bazı yeni düzenlemelerle, ücretlerde hasıl olan olumlu gelişmeleri bu yılki raporumuzda görmüş olacaksınız.

Her yıl olduğu gibi bu yılda, araştırmamız "Temmuz - 2018 Yılın 2. dönemindeki Türkiye'de geçerli ücretleri" göstermektedir.

Önümüzdeki ilk ücret revizyonu sürecinde, bu rapordaki bilgileri referans olarak kullanırken, Temmuz 2018 den sonra hasıl olan enflasyon ve döviz kurlarındaki alışılmadık gelişmelerin etkilerini çok dikkatli değerlemek gerekir. Çalışanların hayat standartlarında derin etkileri olan enflasyonist gelişmelerin ücretlere yansıtılmasında, doğru yorumların yapılması önem taşır.

2017 yılına kıyasla 2018 yılında hasıl olan değişmeleri doğru şekilde değerlemek için ortalama, medyan ve kartil değerlerinin her birini dikkatle irdelemek gerekir.

Her yıl artan katılımcı sayısıyla, daha da güçlenen Türkiye de Ücretler Raporu, büyük-küçük, yerli-yabancı bütün kuruluşlara, Türkiye?deki güncel ücret seviyelerini vermek suretiyle, güvenilir bir destek olmaktadır. Günümüzde hasıl olan olağanüstü enflasyon durumu, ücret piyasasını daha yakından takip etmeyi bir zorunluluk haline getirmiştir.

Poyraz Danışmanlık A.Ş. olarak, 45 yıldır düzenli şekilde, yılda bir kere yayınlanan bu genel ücret araştırmalarımızın yanı sıra, sektör bazında ve yöresel araştırmalarımıza devam etmekteyiz. Belirli amaçlı bu araştırmalar, talep eden firmalar için ve ihtiyaç duydukları ücret bilgisi gereksinimlerine uygun olarak, özel şekilde yapılmaktadır.

2018 / 2019 döneminde ücretlendirme çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

Poyraz Danışmanlık A.Ş.

 

IstanbulNet © 2005