Poyraz, Türkiye’nin ilk profesyonel yönetim danışmanlığı şirketidir. 1973 yılında kurulan Poyraz Danışmanlık, Türkiye’de öncülüğünü yaptığı yönetim danışmanlığı alanında, geniş bir kitleye etkin hizmetler sunmaktadır.

Poyraz’ın kurulduğu yıllarda, yönetim danışmanlığı kavramı ve uygulaması, Türkiye’de henüz tanınmamıştı. Başlangıçta danışmanlığı yapılan şirketlerin yönetim problemleri etüd edilmekte; güçlü yönleri tespit edilirken, zayıf yönlerinin nasıl geliştirileceği saptanmakta ancak uygulama tamamen danışmanlık hizmeti verilen şirkete bırakılmaktaydı. Ancak Poyraz daha sonraki yıllarda uygulamaya da yöneldi ve uygulamada da büyük başarılar elde etti. Söz konusu gelişmeler danışmanlığını yaptığı şirketlerin büyümelerine, yüksek kar oranlarına ulaşmalarına ve daha başarılı olmalarına katkıda bulundu.

Yönetim danışmanlığı alanında yaptığı örnek çalışmalarla Poyraz, 1970’lerden günümüze kadar yaşamını sürdüren tek danışmanlık kuruluşudur. Poyraz’ın danışmanları, uzun yıllara dayalı deneyimleri ile, yönetim problemlerini profesyonelce ele alarak, danışmanlık hizmetleri verdikleri kuruluşlara, kuruluşundan bu yana kalıcı ve çağa uygun çözümler üretmektedirler.

Türkiye’de öncülüğünü yaptığı yönetim danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra Poyraz, pek çok “ilk”e de imza atmıştır. Poyraz yönetim alanında yeni ufuklar açarken, kendi gelişmesine de aynı özeni göstermiş ve bu gelişmeler Poyraz’a birçok “ilk”e imza atmış olmanın gururunu getirmiştir.

Ülkemizdeki,

• İlk ücret araştırmasını,
• İlk yönetici arayış ve seçimi hizmetini,
• İlk ihracat pazarlama eğitimini,
• İlk kapsamlı endüstriyel araştırmayı,
• Türk endüstrisini yurt dışında tanıtan araştırmaları ve yayınları

ve benzeri birçok “ilk”i Poyraz gerçekleştirmiştir.

Poyraz, 1999 yılından beri “InterSearch-Türkiye” olarak faaliyet göstermektedir. InterSearch dünya çapında; özellikle yönetici arayış-seçimi olmak üzere tüm insan kaynakları konularında danışmanlık hizmeti veren, dünyanın en büyük organizasyonlarından biridir. InterSearch, 45 ülkede 90 ofisle uluslararası bir çerçevede hizmet vermektedir. Poyraz, ortağı olduğu bu grupta, yönetim danışmanlığı konusunda ülke boyutundaki bilgi ve birikimlerini, uluslararası ortama aktarmakta ve dünya çapındaki gelişmeleri doğrudan takip edebilmektedir. Böylelikle gelecek eğilimler konusunda da ülkesinde öncü olabilmektedir.